Nasıl: Fundamentals of Digital Marketing

Bundan bir ay önce internette alabileceğim ücretsiz veya düşük ücretli pazarlama kurslarına bakıyordum. Tabii ben bunları Google üzerinden ararken, karşıma Google Digital Garage çıktı. Dijital garaj bir online öğrenme platformu ve bu platformda sadece dijital pazarlama kursları yok; Kariyer geliştirme ve veri alanlarına da değinmişler.

Her insan ücretsiz bir sertifika almaktan mutluluk duyar, ben de duydum. Ücretsiz alabileceğimiz bu kurs bizlere dijital pazarlama uzmanı olmayı vaat etmiyor. Ancak yine de az çok bir şeyler öğrenmeniz mümkün diyebilirim. Bilmeniz gereken diğer bir şey ise en temelden başlayarak anlattıkları için sıkılmanız çok mümkün ama dediğim gibi bir şeyler yakalayabiliyorsunuz.

26 bölümden oluşan 40 saatlik kursumuz bize her dersin ve bölümün sonunda minik bir sınav yapıyor, ki bu sınavlar gerçekten çok basit, dolayısıyla dersi veya bölümü anlayıp anlamadığınızı kontrol ediyor. 26 bölümü de tamamladıktan sonra da karşınıza 40 soruluk bir final sınavı geliyor. Bu sınavda %80 üzerinde bir başarı sağlarsanız -32 soruya tekabül ediyor- sertifikanızı alabiliyorsunuz.

Toparlamak gerekirse, düzenli bir çalışmayla -Ben düzenli çalışmadım, bana uymayın- kısa bir süre içerisinde alınabilecek güzel bir kurs diyebilirim. Amacınız kendinizi bu konuda geliştirmek ise bu konuya sonraki yazılarımda değineceğim.

Kendinize iyi bakın ve maskenizi takın.

%d blogcu bunu beğendi: