Nasıl: İstanbul İşletme Enstitüsü

Online eğitim platformları pandemi sürecinde etkilenmeyen birkaç sektörden bir tanesi.(Coursera,EDX,Udemy gibi platformlar örnek verilebilir.) Ben bugün kendi deneyimlerime dayanarak İstanbul İşletme Enstitüsünü inceleyeceğim.

İİENSTİTÜ içinde birçok kategoriden eğitim barındırıyor, Udemy kadar çok değil, ve bu eğitimlerin bazılarına ücretsiz sahip olabiliyorsunuz. Bazı eğitimler, eğitime kaydolan ilk 500/750/1000 kişiye ücretsiz sunulabiliyor.(Çoğu eğitimin de 30 tl gibi bir ücreti var) Dolayısıyla cebinizden herhangi bir ücret çıkmadan eğitim alabiliyorsunuz ancak basılı bir sertifika isterseniz bunun için ek para ödemeniz gerekir. Ama sizlere verecekleri sertifika kodu dolayısıyla bunları LinkedIn’de paylaşmanız mümkün. Eğitimler, Pazartesi-Cuma arası belli saatlerde canlı ders şeklinde gerçekleşiyor ve pazar günleri de sertifika sınavına girebiliyorsunuz. Bazı eğitimlerde ödevler de mevcut, bu ödevler sizin ders puanınızı yükseltiyor. Eğer derse katılamadıysanız, ders kaydını banttan izleyebiliyorsunuz. Sertifikanın geçerlilik konusuna gelecek olursak, alacağınız sertifikalar MEB onaylı olduğunuz bizlere bildiriyorlar.

Kişisel fikirlerimi sunacak olursam; alacağınız her eğitimin kaliteli olma garantisi olmadığını söyleyebilirim. Ancak bazı eğitimler için vereceğiniz para devede kulak kalır. Ben iki eğitim almıştım; Postmodern Liderlik ve Nöropazarlama. Eğitimlerimi ücretsiz aldım, ilk 500 kotasıyla, ve çok memnun kaldığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Aldığım eğitimler beni tabii ki de uzman yapmadı ancak beni uzmanlığa götürecek yolun kapısını açtı diyebilirim. O yüzden gözünüz arkada kalmasın.

Eğer ki amacınız kendinizi geliştirmekse sizin için gerçekten yararlı bir platform olur. Benden bugünlük bu kadar. Sonraki yazımlarımda görüşmek üzere.

Kendinize iyi bakın ve maskenizi takın!

%d blogcu bunu beğendi: