Terazinin İki Tarafı

Yazlık yerlerin sıcak mevsimlerde ne kadar güzel olduğu su götürmez bir gerçek. Peki ya soğuk zamanlarda buraların ne kadar güzel olabileceğini düşündünüz mü? Eğer cevabınız evet ise olay bunu düşünüp düşünmediğiniz değil, asıl nokta bu güzelliğin farkına varmanız. Tıpkı kitap satırlarını anlayarak, hazmederek okumak gibi. Ben bu soruyu daha önce düşünmemiştim ama şu anda bunu deneyimliyorum.

Bildiğiniz gibi Altınoluk ülkemizdeki güzel yazlık yerlerden bir tanesi. Ve ben son birkaç yıldır yazlarımı düzenli olarak burada geçiriyorum. İlk defa bu sene pandemiden dolayı burada yaşamayı deneyimleyebildim. Aslında daha önce de buralara kışları geliyordum ancak 1-2 gün kalıp geri dönüyordum. Yazlarımı burada geçirdiğim için doğal olarak sürekli insan kalabalığıyla yüz yüze geliyorum fakat kışa doğru çoğu insan evlerine dönünce aslında buranın ne kadar sakin, huzurlu olduğunu anladım. Yazın her akşam tıklım tıklım dolu olan, her dükkanın açık olduğu çarşının artık öyle olmadığını görmek bana birazcık garip hissettiriyor. Çünkü ben oraları hep yazın görmüştüm, kışın hiç bu kadar dikkatli bakmamıştım.

Hayatımızda genellikle zıtlıkların tek bir tarafını düşünüp ona göre hareket ediyoruz. Ve bu durum potansiyelimize ulaşmamıza engel olan faktörlerden bir tanesi. Dolayısıyla bizim bu terazilerin her iki tarafını da anlamamız, hayatımızı istediğimiz gibi yaşamamıza olumlu katkı sağlayacaktır.

Yazımı okuduğunuz için size teşekkür ederim. Sonraki yazılarımda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

%d blogcu bunu beğendi: